Šiuo metu jokio radiologinio pavojaus Lietuvos teritorijoje nėra.
Rusijos karinių pajėgų užgrobtoje Zaporižios atominėje elektrinėje (Zaporižios AE) saugos situacija išlieka sudėtinga, nors šios elektrinės visi šeši branduoliniai reaktoriai yra ilgą laiką sustabdyti ir elektra negaminama.
Tarptautinė atominės energijos agentūra (TATENA) paskelbė ataskaitą, kaip per dvejus metus sekėsi užtikrinti branduolinę saugą ir saugumą konflikto Ukrainoje metu. Penktą kartą apsilankęs Zaporižios AE generalinis direktorius R. Grossi dar kartą pabrėžė, kad situacija elektrinėje yra nestabili ir labai pažeidžiama. Ataskaitoje pažymima, kad Zaporižios AE būtina ir toliau atidžiai stebėti, kad būtų užtikrintas pakankamas kiekis sustabdytų branduolinių reaktorių aušinimui skirto vandens, išlaikyti stabilų ryšį su išorinėmis elektros tiekimo linijomis, užtikrinti pakankamą skaičių darbuotojų ir palaikyti jų kompetenciją, užtikrinti įrangos techninę priežiūrą bei patikimą atsarginių detalių tiekimą.
Taip pat Ukrainos atomines elektrines valdanti įmonė „Energoatom“ informavo, kad 2024-09-04 buvo užfiksuoti bepiločių orlaivių skrydžiai keleto kilometru atstumu nuo Chmelnyckio AE, tačiau apie saugai ir eksploatacijai svarbių konstrukcijų, sistemų ir komponentų pažeidimus informacijos negauta.
Visi Ukrainos branduoliniai objektai nuo Lietuvos yra nutolę dideliu atstumu, todėl net ir incidento ar branduolinės avarijos atveju nebūtų reikšmingo radiologinio poveikio Lietuvos gyventojams.
VATESI dirba Ekstremaliųjų situacijų operacijų centras, situacija yra nuolat stebima.
Atnaujinimo data: 2024-09-06
Dėl situacijos Ukrainos branduoliniuose objektuose 2024-10-07
TATENA 68-osios Generalinės konferencijos apžvalga
2024 m. antrojo ketvirčio ūkio subjektų veiklos patikrinimų rezultatai